Vajon engem lehet-e hipnotizálni? Honnan tudhatom, hogy tudok-e hipnózisba kerülni? És ha mégsem, akkor is hasznos lehet-e számomra hallgatni a Hipnoword hanganyagait? Ilyen és hasonló kérdéseket kapok gyakran a Hipnoword-del ismerkedőktől.
Mindenki képes módosult tudatállapotba kerülni, eltekintve néhány nagyon súlyos pszichiátriai zavarban szenvedő betegtől. És nemcsak képes erre mindenki, hanem rendszeresen újból és újból módosult tudatállapotba is kerülünk – csak nem tanultuk meg a tudatállapotaink közti váltást felismerni, beazonosítani. A “flow” -ként ismertté vált állapot (Csíkszentmihályi) is egyfajta módosult tudatállapot.
Ugyanaz a személy sem mindig egyformán reagál tudatállapotok közötti váltással még ugyanabban a helyzetben sem. Ha motiváltabbak vagyunk, fontosabb valamiért az adott téma az adott élethelyzetben, akkor könnyebben váltunk tudatállapotot – az adott, éppen fontos, jelentős témával kapcsolatosan.
A hipnózis olyan speciális módosult tudatállapot, ahol egy másik ember segítségével érjük el tudatállapotunk változását. A másik ember jelenléte van, akinek segítség, másoknak inkább nehezíti az ellazulást, átkapcsolódást ebbe a másik “üzemmódba”.
A Hipnoword hanganyagai biztosítják a másik ember jó szándékú, támogató jelenlétét a hangon keresztül, ugyanakkor meghagyják a felhasználó autonómiáját. Ezzel a nehezebben ellazulóknak is segít elérni azt a lelkiállapotot, amely lehetővé teszi a hallottak hatékony befogadását.